کد مطلب : 7

باورهای غلط درباره آلودگی هوای داخل خانه و دستگاه های تصفیه کننده هوا

کیفیت هوای داخل منازل و ساختمان ها اثرات شگف انگیزی بر انسان دارد. حساسیت ها ، مشکلات سلامتی ، کاهش تمرکز ذهنی ، سردرد و سرگیجه همگی از نتایج هوای آلوده هستند...

پنج باور غلط درباره آلودگی هوای داخل خانه و دستگاه های تصفیه کننده هوا

کیفیت هوای داخل منازل و ساختمان ها اثرات شگف انگیزی بر انسان دارد. حساسیت ها ، مشکلات سلامتی ، کاهش تمرکز ذهنی ، سردرد و سرگیجه همگی از نتایج هوای آلوده هستند. برخی از مردم ممکن است نسبت به هوایی که تنفس می کنند حساسیت بیشتری داشته باشند. حذف کردن و یا کاهش منابع آلاینده هوای داخل ساختمان ممکن است مشکل و گاه غیر ممکن باشد. به کارگرفتن یک دستگاه تصفیه هوای خانگی مثل دستگاه های تصفیه کننده هوای کلینیک تصفیه آب ایران می تواند آسان ترین و بهترین راه حصول اطمینان از سلامتی هوای داخل منازل باشد.

گاهی اوقات باورهای اشتباه در باره کیفیت هوای داخل منزل ، ما را در اخذ بهترین تصمیم برای مقابله با این آلودگی ها ، گمراه می کنند. در اینجا به برخی از این باورهای غلط اشاره کرده ایم و همچنین در خصوص برخی واقعیت ها توضیح بیشتری داده ایم:

باور غلط شماره 1 : مشکل آلودگی هوا مربوط به بیرون ساختمانها است ، نه فضاهای بسته

ممکن است شگف زده شوید اما تحقیقاتی که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) انجام شده است نشان می دهد که سطح آلاینده های هوا در داخل منازل و ساختمان ها می تواند 2 تا 5 برابر و گاه تا 100 برابر بیشتر از هوای بیرون باشد. مهم نیست که هوای بیرون چقدر آلوده است چرا که هوای داخل منزل شما می تواند بسیار بدتر از آن باشد.

باور غلط شماره 2 : نگرانی جدی در خصوص کیفیت هوای داخل ساختمان ها وجود ندارد

مردم به طور میانگین بیش از 90 درصد وقت خود را در فضاهای بسته منازل و ساختمان ها می گذرانند. در نتیجه محافظت از هوای داخل ساختمان ها بسیار حیاتی است. خصوصا در روزهای سرد زمستان و یا روزهای بسیار گرم تابستان که پنجره ها کاملا بسته هستند و هوای تازه کمتری وارد ساختمان ها می شود ، اهمیت این موضوع خیلی بیشتر می شود. ما به سادگی می توانیم برخی از آلودگی ها را که باعث ایجاد بوی بد می شوند، احساس کنیم. مثل دود دخانیات ، گرد و غبار ، شوره و موی حیوانات خانگی. با این حال بسیاری دیگر از آلاینده ها وجود دارند که متوجه حضور آنها نمی شویم ، مثل : باکتری ها ، ویروسهای بیماری زا ، قارچ ها و انگلها که می توانند باعث بروز حساسیت ، بیماری و مشکلات بهداشتی شوند.

باور غلط شماره 3 : بهبود کیفیت هوای داخل خانه مشکل است

دو گام اساسی برای کاهش و حتی حذف آلودگی هوای منزل و ساختمان وجود دارد:

راه اول این است که منبع آلودگی را حذف کنیم. مثلا سیگار کشیدن در داخل خانه را ممنوع کنیم و خانه را زود به زود نظافت کنیم و فرشها را بشوییم. بسته به وضعیت منزل شما و نحوه تهویه هوای داخل خانه این راه حل می تواند مشکل تر باشد. خصوصا اگر در این خصوص لازم باشد که برخی از فعالیت های اعضای خانواده را محدود یا ممنوع کنید. با این حال اگر بتوانید از پس مشکلات آن بر بیایید این بهترین راه حل است.

راه حل دوم استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی کلینیک تصفیه آب ایران است. تصفیه کننده های هوا کلینیک تصفیه آب ایران اثربخشی بسیار بالایی در حذف آلاینده های هوا دارند. دستگاه های تصفیه هوا با دارا بودن فیلترهای هپا (HEPA) قادر به حذف 99.97 درصد از آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون در فضای اتاق است. گرد و غبار ، دود دخانیات و موی حیوانات همگی توسط این فیلترهای هوا حذف می شوند. علاوه براین میزان قابل توجهی از ویروسها و باکتری ها نیز توسط فیلترهای هپا از بین می روند بدون اینکه از هیچ ماده شیمیایی برای از بین بردن آنها استفاده شده باشد. علاوه براین فیلترهای کربن فعال نیز به حذف بسیاری از آلودگی های شیمیای و بوهای نامطبوع کمک می کنند.

باور غلط شماره 4 : دستگاه های تصفیه هوا فقط برای افرادی که دارای آسم یا آلرژی هستند لازم است.

آلرژی و آسم فقط دوتا از مشکلاتی است که با آلودگی هوا تشدید می شوند. آلودگی هوا می تواند منجر به کاهش تمرکز ، بی خوابی، مشکلات سلامتی و حتی بدخلقی نیز بشود. برخی از افراد ، مثلا خانم های باردار و کودکان بسیار آسیب پذیرتر هستند. با این وجودهیچ کس در هوای آلوده و فضای نامطبوع ، راحت نیست.

باور غلط شماره 5 : عملکرد همه ی دستگاههای تصفیه هوا شبیه به هم و کیفیت آنها یکسان است

توانایی حذف آلاینده ها در همه دستگاه های تصفیه کننده ، یکسان نیست و قدرت این دستگاه ها بستگی به نوع فیلترها و تکنولوژی به کار رفته در آن را دارد. علاوه بر تکنولوژی و نوع فیلترها ، یکی دیگر از نکاتی که می بایست در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه هوای خانگی به آنها توجه کنید ، رفاه و سادگی در نصب و راه اندازی این دستگاه است. دستگاه های تصفیه هوای خانگی کلینیک تصفیه آب ایران کاملا قابل حمل و جابجایی بوده و به راحتی می توانید آنها را از نقطه ای به نقطه دیگر جابجا کنید.

نویسنده : کلینیک تصفیه آب ایران(دپارتمان تصفیه آب و هوای خانگی)

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

دانستنی ها تصفیه هوا


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 
دلایل استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی

 

 

 

 

 

 

 

 

اینجا هستید

کلینیک آب ایران

دانستنی ها

تصفیه هوا

 
   

مطالب مشابه

دلایل استفاده از دستگاه های تصفیه هوای خانگی

کلینیک آب ایران

+

دستگاه تصفیه آب خانگی

 

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه تصفیه هوای خانگی

دستگاه تصفیه هوای نیمه صنعتی

آبسرد کن و آبگرم کن

لوازم و تجهیزات جانبی

دستگاه های سنجش کیفیت آب

دستگاه های سنجش کیفیت هوا

+

مستندات

 
+

دانستنی ها

 

دسترسی های سایت

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه سایت

جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته در سایت

فیدخوان RSS

فیدخوان RSS

فیدخوان ATOM

فیدخوان ATOM

تابلو روزانه

نوشیدن آب سالم... حق شماست

توصیه ها و تبلیغات

خدمات الکترونیک منظم - نرم افزار و وب سایت تعاونی های مسکن

خدمات مشاوره و ارتقاء سایت منظم - افزایش رتبه در جستجو های گوگل

طراحی وب سایت - بهینه سازی برای موتور های جستجو - SEO - خدمات الکترونیک منظم

طراحی وب سایت های بهینه شده برای موتور های جستجو با تکنیک های پیشرفته ی SEO، ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای، همراه خدمات پشتیبانی منظم، همیشه همراه شما.

 

 

کلینیک آب ایران : ارائه دهنده تجهیزات و دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی و لوازم جانبی